Agjencia Zhurnal.mk.

Ivanov: VMRO në rrugën europiane sillet si rrëshqitje dheu

Shkup, 16 Shtator – Analisti politik Zoran Ivanov në emisionin “Argument Plus” në Tv 24 tha se vetë referendumi nuk do të kalojë, por do të ishte mirë të animohet anëtarësia dhe opinioni se jemi të kërcënuar.

 

“Për mua është legjitime, ka mjete dhe metoda të tjera. Qeveria mban përgjegjësinë më të madhe, por nga opozita kërkohet bashkëpunim. VMRO-DPMNE në autostradën evropiane sillet si rrëshqitje në atë rrugë, si pengesë. Edhe sikur të kishte kaluar referendumi, nuk do të kishte sukses. Kemi harruar proceset e stuhishme dhe na presin lëvizje joproduktive”, tha Ivanov.

Related posts

Më së shumti shi ka rënë në Gjurishtë gjatë 24 orëve të kaluara

Xh M

Disa rrugë në Vizbeg pa ujë

Z.H

Akademik Bexheti: Masat e Qeverisë ishin sociale dhe jo ekonomike

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More