Agjencia Zhurnal.mk.

Italia nuk fal dhe zhbllokon ndeshjen, shënon Nicolo Barella

Italia ka kaluar në epërsi ndaj Belgjikës në ndeshjen çerekfinale për Euro 2020.

 

Një ndeshje shumë e bukur mes këtyre dy skuadrave ku nuk kanë munguar rastet.

Italia shënoi fillimisht me Lero Bonuccin, por goli u anulua, ndërsa Gio Donnarumma bëri dy pritje të mëdha ndaj Romelu Lukakut dhe Kevin De Bruynes.

Por momenti i golit erdhi në minutën e 31-të, ku një gabim në mbrojtjen e belgëve, nuk u fal nga italianët.

Vermalen humbi një top, i cili u mor nga Marco Verratti, që asistoi te Nicolo Barella, i cili lëvizi bukur në zonë dhe dënoi portierin Thibaut Courtois (1-0).

Related posts

“Fenomeni” Ronaldo zgjedh tre sulmuesit më të mirë në botë aktualisht, nuk ka dyshime për të parin

D V

Djali 11 vjeçar i Ronaldos e lut babanë e tij të mos pensionohet, në mënyrë që të luajë me të kur të rritet

D V

Lewandowski nuk e ndjen dashurinë te Bayern Munichu

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More