Agjencia Zhurnal.mk.

Istrefi: Prioritet i parë do te jetë zgjidhja e kaosit urbanistik në Strugë

Shkup, 26 tetor – Në Televizionin e Maqedonisë në debatin për zgjedhjet lokale në Strugë, kandidati Idri Istrefi nga Aleanca dhe Alternativa tha se prioritet i parë do të jetë zgjidhja e kaosit urbanistik në Strugë, përcjell in7

 

“Si prioritet i parë në njëqind ditët e para do ta bëjmë studimin e trafikut, zakonisht gjatë verës në Strugë është skandaloze trafiku.
Do të angazhojmë kompani të specializuar e cila brenda gjashtë muajve do të bëjë një studim të trafikut në Strugë dhe mandej do të marrim masa adekuate për çlirimin e trafikut në Strugë”- theksoi Istrefi.

Më tej kandidati Istrefi tha se kjo do të shërbej për rregullimin e çështjes së parkingjeve në Strugë.

Idri Istrefi në TVM2: Me mua kryetar komune nuk do të ketë shpenzime për dreka e darka

Idri Istrefi në TVM2: Me mua kryetar komune nuk do të ketë shpenzime për dreka e darka

Posted by Televizioni i Maqedonisë – TVM2 on Tuesday, October 26, 2021

Related posts

Pas ngjarjeve në spitalin e Tetovës pritet të jap dorëheqje edhe Artan Grubi ?

Redaksia

Sot 22 viktima dhe 609 raste të reja me coronavirus në Maqedoni

D V

Dashtevski: Dyqind terminalet për leximin e shenjave të gishtërinjve nesër do të dërgohen nga kompania “Dermalog

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More