Agjencia Zhurnal.mk.

Istogu shënon fitore spektakolare në miqësoren e parë në Shqipëri

Skuadrat kosovare po vazhdojnë përgatitjrt para fillimit të stinorit pranveror në futbollin vendor.

FC Istogu ka shënuar fitore spektakolare në ndeshjen kontrolluese të zhvilluar sot ndaj KF Rinia, shkruan Gazeta Olle.

Bardhekaltrit fituan me rezultat të thellë 9-0 në miqësoren e parë gjatë përgatitjeve në Shqipëri.

Pjesa e parë përfundoi me rezultat 6-0, teksa istogasit ishin të pamëshirshëm edhe në pjesën e dytë, duke shënuar edhe tri herë të tjera.

Njoftimi i plotë nga Istogu dhe lista e golashënuesve: 

FC Istogu fiton bindshëm ndeshjen e parë miqësore në Shqipëri, mposhtë Rininë me rezultat 9:0!

Ndeshje përgaditore!

FC Istogu – KF Rinia (Dobrevë) 9:0 (6:0)
1-0 ‘5 Besmir Fetahu
2-0 ’18 Erjon Qeta
3-0 ’23 Halifa Kujabi
4-0 ’25 Jalen Miller
5-0 ’30 Besmir Fetahu
6-0 ’36 Jalen Miller
7-0 ’57 Malsor Blakaj
8-0 ’70 Malsor Blakaj
9-0 ’80 Drinor Boja

/Gazeta Olle/

 

Related posts

Gjobiten 32 pasagjerë Tetovë-Gostivar për maskë mbrojtëse

Xh M

Behar Maliqi flet për atmosferën e klubit, ka një paralajmërim për Gjilanin

Redaksia

Filluan punët ndërtimore për zgjerimin e bulevardit “Bllagoja Toska” në Tetovë

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More