Agjencia Zhurnal.mk.

Ishte larguar javën e shkuar, Prishtina tek sot njofton se ka ndërprerë bashkëpunimin me Zekirija Ramadanin

Ramadani që nga java e kaluar nuk është pjesë e kryeqytetasve, mirëpo tek sot vjen konfirmimi nga klubi, shkruan Gazeta Olle.

“FC Prishtina njofton “Plisat” dhe opinion futbolldashës që e ka ndërprerë bashkëpunimin me trajnerin Zekirija Ramadani”.

““Timonieri” nga Shkupi iu bashkua Prishtinës në shtator të vitit 2020. Ai së bashku me stafin e tij arriti që te Prishtina ta rikthejë titullin pas tetë edicioneve, andaj klubi e falënderon përzemërsisht për punën e bërë dhe i dëshiron përzemërsisht suksese në karrierë”, thuhet në njoftimin e klubit.

Ramadani ka fituar titullin me tri skuadra të ndryshme në Kosovës si: Prishtinën, Trepçën ’89 dhe Feronikelin.

Gazeta Olle kishte raportuar ekskluzivisht se trajneri boshnjak, Abdulah Ibrakovic, ka zbarkuar të hënën në Prishtinë ku e ka filluar punën më kampionët aktual te Kosovës, si zëvendësim i trajnerit shkupjan. /Gazeta Olle/

Related posts

Tegeltija: Ballkani i Hapur në interes ekonomik, ndoshta një ditë do t’i bashkangjitemi dhe ne

Z.H

Paraburgim për babain i cili therri me thikë djalin e tij, shkaku se nuk i’a dëgjonte fjalët

Z.H

Përballja me krizën, vazhdimi i reformave dhe ruajtja e nivelit të rritjes

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More