Agjencia Zhurnal.mk.

“Ishte e pashmangshme që Mbappe të përfundonte në klubin më të madh në histori”, ylli spanjoll flet pa dorëza

Ander Herrera kaloi tre sezone në Paris Saint-Germain pas largimit të tij nga Manchester United në vitin 2019. Një lojtar që ndante dhomën e zhveshjes me të tjerë si Leo Messi, Neymar Jr, Angel Di Maria, Thiago Silva dhe gjithashtu me një që tashmë thuhet se ka nënshkruar kontratën me Real Madridin, si Kylian Mbappe.

Francezi kishte veshur tashmë dy sezone fanellën dhe që nga ai moment ata ndanë dhomën e zhveshjes deri në largimin e spanjollit.

Një lojtar i cili tashmë ka përjetuar një situatë të ngjashme me atë aktuale ku ishte i mundur largimi i Mbappes në Real Madrid.

Mbappe dhe Real Madrid, një nënshkrim “i pashmangshëm”

Me mbërritjen e javës së finales së Kupës së Mbretit ku Athletic Bilbao do të tentojë të fitojë titullin e parë të kupës që nga viti 1984, lojtari ka dhënë një intervistë për El Chiringuito ku përveçse ka folur për atë ndeshje kundër Mallorcas, ai ka folur edhe për Mbappen dhe largimin e tij të mundshëm te Real Madrid.

Herrera është një lojtar që ka pasur gjithmonë marrëdhënie të mira me francezin dhe që ka qenë i qartë.

“Unë e shoh atë në Madrid, sigurisht. Herët a vonë rrugët do të takoheshin. Ishte e pashmangshme që Mbappe të përfundonte në klubin më të madh në historinë e futbollit”, ka thënë fillimisht Herrera.

Spanjolli ka lavdëruar edhe një Real Madridin duke e konsideruar “klubin më të mirë në histori” dhe sipas tij lojtarët më të mirë duhet të përfundojnë duke luajtur me Los Blancos.

“Unë jam një tifoz i Zaragozës, kam luajtur për United dhe PSG, por e dukshme nuk mund të mohohet. Lojtarët më të mirë në histori duhet të lidhen me klubin më të mirë në histori dhe ai është Real Madridi”, përfundoi spanjolli.

Related posts

Xavi përgjigjet rreth komentit racist ndaj Lamine Yamal

D V

Afrim GashiLegjenda e Liverpoolit thuajse u shkatërrua nga kokaina, historia e trishtë e Danny MurphyAfrim Gashi

D V

Xavi i gatshëm të qëndrojë te Barcelona, por klubi duhet të pajtohet me dy kërkesat e tij

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy