Agjencia Zhurnal.mk.

Ish- punojësi zbulon detaje tronditëse nga martesa e Princeshë Dianës me Charles

Ish-shefi i shtabit të Princeshës Diana ka kritikuar ish-oborrtarët e mbretit Charles për përhapjen e fjalëve se ajo ishte e sëmurë mendore.

 

Patrick Jephson, i cili punoi për Dianën për tetë vjet, pretendon se stafi i Charles gënjente gruan e tij dhe e bënin të mendonte se ajo kishte probleme mendore.

Jephson tha: “Ky nuk është vetëm një thashethem, ishte diçka që bëhej sistematikisht. Mirë, ishte shumë kohë më parë, por … njeriu që ata po mbështesnin është tani mbreti ynë dhe këto gjëra nuk duhen varrosur, nuk duhen mbajtur të fshehta. Ato ndodhën, mund të ndodhin përsëri, dhe sigurisht që nuk duhet të kalojnë pa censurë.”

66 vjeçari, foli në podcastin “The Scandal Mongers” me Phil Craig, i cili do të transmetohet në Spotify javën e ardhshme.

I pyetur për aksidentin tragjik të princeshës, e cila vdiq në moshën 36-vjeçare, Jephson u përgjigj: “Jam shumë i frustruar.  Nëse pyesni njerëzit e afërt të familjes mbretërore – nëse guxoni të flisni për Princeshë Diana, gjë që shumë pak njerëz do ta bënin – atëherë mendoj se kjo është përgjigja që do të merrnit: I ishte një histori tragjike dhe se ajo ishte e trazuar mendërisht.”

Duke iu referuar bashkëshortes së re të Mbretëreshës Camilla, ai tha: “Dhe pjesa tjetër është se gjithçka është në rregull tani, sepse ne kemi zëvendësuesin e saj, e cila është mrekullisht me këmbë në tokë dhe aspak e krisur apo paranojake”.

Jephson shtoi: “Kur  shikoj njerëzit që e besojnë këtë gjë dhe nuk kundërshtohet, mendoj: Prisni një minutë. Unë e njihja princeshën Diana ndoshta më mirë se pothuajse të gjithë – sigurisht profesionalisht dhe ajo ishte një nga njerëzit më të arsyeshëm që kam takuar ndonjëherë.

“Duke marrë parasysh jetën që jetoi, duke marrë parasysh presionet që kishte, ajo nuk ishte thjesht mirë, ajo kishte një lloj aftësie për të rikthyer mendjen në situata të çmendura”.

“Si një dëshmitare okulare, ajo mund të ishte paksa e vogël ndonjëherë, por ajo ishte gjithmonë jashtëzakonisht e vetëdijshme, e arsyeshme, e bazuar dhe qesharake.”

Jephson, i cili u largua nga puna e Dianës në janar 1996, pranoi se kishte një ndryshim në personalitetin e Dianës pas ndarjes së saj nga Charles, tani 74 vjeç, i cili mori fronin pas vdekjes së Mbretëreshës Elizabeth II në shtator .

Ai tha: “Ajo u kthye nga të qenurit, për sa i përket botës, një grua dhe nënë e lumtur në martesën e saj, në një ish-grua… ky është një ndryshim i madh në jetën e kujtdo.”

Duke e parë nga afër, Jephson tha se ai ishte më i kualifikuar se të tjerët për të dhënë një pikëpamje mbi shëndetin mendor të Dianës gjatë asaj kohe, duke shtuar se ajo i ktheu gjërat në avantazhin e saj “pasi u bë e qartë se kritikët e saj po përpiqeshin ta njollosnin me akuza për paqëndrueshmëri mendore .”

Related posts

Cameron Diaz për pamjen fizike: Nuk rregullohem më, fytyrën e laj shumë rrallë

D V

Hailey Bieber ndan fotografi pa grim teksa pozon në bikini

D V

Edita Sopjani realizon fotosesionin e shtatzënisë, pozon me barkun e rrumbullakosur

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More