Agjencia Zhurnal.mk.

Ish-ministri Zemaj reagon pas dyshimeve për helmimin e qindra qytetarëve në Deçan

Ish-ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, përmes një statusi në Facebook ka reaguar pas helmimit të gati 900 qytetarëve në Deçan, të cilët janë helmuar nga uji i pijshëm.

 

Ai ka kërkuar nga institucionet të hetojnë rastin në fjalë, duke shprehur shqetësim për numrin e madh të qytetarëve të infektuar.

“Shpreh shqetësimin e thellë për numrin e madh të qytetarëve të disa fshatrave të komunës së Deçanit lidhur me dyshimet për infektimin me ujin e pijes”, shkroi Zemaj në Facebook.

Postimi i plotë:

Shpreh shqetësimin e thellë për numrin e madh të qytetarëve të disa fshatrave të komunës së Deçanit lidhur me dyshimet për infektimin me ujin e pijes.

Shëndeti publik i qytetarëve nuk guxon të rrezikohet, aq më pak, të kalojë pa analizë të plotë të shkaqeve dhe pasojave.

Të gjithë të prekurve ju uroj shërim të plotë!

Related posts

Pesë raste të reja me COVID-19 në Kosovë

D V

Kurteshi: Në Fushë Kosovë ka pasur përpjekje për vjedhje industriale të votave nga LDK dhe PDK

D V

Edhe 100 afganë largohet nga Kosova drejtë SHBA-së, Montgomery falënderon kosovarët që i pritën

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More