Agjencia Zhurnal.mk.

Ish-mbrojtësi i Barcës dhe Juves, Caceres prezantohet te Cagliari

Cagliari e ka prezantuar transferimin e ri, Martin Caceres, derisa Keita Balde Diao është bashkuar për herë të parë në stërvitje.

 

Ekipi nga Sardiania e transferoi Keitan nga Monaco me parametrat zero, ndërsa klubi nga Ligue 1 do të përfitojë 25 për qind nga shitja e mëtutjeshme.

Edhe mbrojtësi uruguaian, Caceres, ishte lojtar i lirë pas përfundimit të kontratës me Fiorentinan.

Ai nënshkroi kontratë njëvjeçare me Cagliarin deri në qershor të vitit 2022.

Kujtojmë që 34-vjeçari gjatë karrierës së tij ka luajtur për klube të mëdha, si Barcelona dhe Juventus. 

Related posts

Gjithçka që duhet të dini për ‘Operacionin Mbappe’: Kanë mbetur edhe 50 ditë që ai të fillojë të negociojë me Real Madridin

D V

Ekipi i Kosovës parakalon në ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike “Tokio 2020”

D V

Ancelotti pas humbjes befasuese: Jemi të shqetësuar, ky mund të jetë një mësim i mirë për të ardhmen

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More