Agjencia Zhurnal.mk.

Ish-kryeministri rus thotë se Putini mund të “arratiset” brenda disa muajsh

Një ish-kryeministër rus beson se presidenti rus Vladimir Putin mund të tërhiqet nga roli dhe të “arratiset” brenda disa muajsh.

 

Mikhail Kasyanov tha se janë tre faktorë “në rritje njëkohësisht” që mund të çojnë në rrëzimin e Putinit.

Ushtria ukrainase po rritet dhe ka mbështetjen e SHBA-së dhe të Mbretërisë së bashkuar;

Urdhri i mobilizimit i Putinit po shkakton rritje të trazirave sociale brenda Rusisë, kështu që presidenti po humbet mbështetjen mes rusëve të zakonshëm;

Efekti i sanksioneve perëndimore po rritet.

“Për tre ose katër muaj besoj se do të ketë një ndryshim vendimtar”, tha Kasyanov për Sky News.

Ai beson se zyrtarët rusë nuk do të jenë në gjendje ta detyrojnë Putinin të largohet, por ai mund ta marrë vetë vendimin.

Related posts

Putin thotë se me Lukashenkan u pajtuan për treg të përbashkët të gazit

D V

Dalin pamjet, në laboratorin e Wuhanit kishte lakuriqë nate të gjallë

Redaksia

Autoritetet meksikane zbuluan kamionë me 377 emigrantë nga 14 vende

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More