Agjencia Zhurnal.mk.

Ish-futbollisti i Kombëtares së Shqipërisë pritet ta vazhdojë karrierën te Prishtina

Ish-futbollisti i Kombëtares së Shqipërisë ka arritur marrëveshje me klubin nga kryeqyteti i Kosovës ndërkohë që në ditët në vijim do të prezantohet te skuadra “bardhekaltër”.

Lajmi konfirmohet nga burime të mirë informuara të “Zeri.info” pranë FC Prishtinës.

Vangjeli është përforcimi i tretë i Prishtinës pas Mendurim Hotit nga Feronikeli, Xhevdet Shabanit nga Drita dhe Bleart Tolajt nga Hajduku i Splitit.

Image

Vangjeli në edicionin e fundit me shumë sukses u paraqitur me Tiranën në elitën e futbollit shqiptar derisa javë më parë u largua nga ky klub.

35-vjeçari e ka një karrierë shumë të pasur si futbollist.

Aris, Chornomorets, Skënderbeu Korçë, Astra Giurgiu, Adelaide Olympic dhe Tirana janë klubet në të cilët është paraqitur futbollisti me prejardhje nga Korça.

Vangjeli në karrierën e tij është paraqitur 35 herë për Kombëtaren e Shqipërisë.

Image

Related posts

Qeveria e miratoi informacionin për realizim të buxhetit në kuartalin e parë të vitit 2021

Z.H

Studentët e Maqedonisë do të marrin nga 2.400 denarë në muaj për ushqim

D V

Për hyrje dhe dalje nga vendi pritet rreth 40 minuta

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More