Agjencia Zhurnal.mk.

Ish fituesi i Kupës së Kosovës nga Liga e Dyta që kërkon t’i befasojë të mëdhatë

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e 1/16 të finales në Kupën e Kosovës në futboll.
 
Tashmë dihen të gjitha skuadrat të cilat janë kualifikuar tutje në Kupën e Kosovës.
 
\Prishtina, Ballkani, Drenica, Gjilani, Llapi, Malisheva, Fushë Kosova, 2 Korriku, Ramiz Sadiku, Ulpiana, Onix, Dukagjini, Drita, Ferizaj, Arbëria dhe KEK-u do t’i masin forcat mes vete.
 
KEK-u nga Obiliqi është skuadra e vetme nga Liga e Dytë e futbollit kosovar që ka arritur t’i kalojë dy runde në këtë garë.
Mund të jetë një imazh i 8 persona, njerëz në këmbë dhe ambiente të jashtme
 
“Elektricistët” arritën të mposhtin ish-kampionin e Kosovës, Trepçën me rezultatin minimal 1-0 për t’u kualifikuar në 1/8 e finales.
 
Në ndeshjen e rrethit të parë skuadra e KEK-ut kishte eliminuar Mati 1 e cila garat i zhvillon në Ligën e Tretë.
Mund të jetë një imazh i 4 persona, njerëz në këmbë dhe ambiente të jashtme
 
Mbetet të shihet se kush do të jetë kundërshtarë i radhës për elektricistët të cilët duan të kthehen në Ligën e Parë dhe të ecin sa më lartë në Kupën e Kosovës.
Mos të harrojmë që KEK-u e ka fituar Kupën e Kosovës.

Related posts

Pesëdhjetë vjet nga formimi i BNJVL, pavarësi më e madhe financiare dhe stabilitet i komunave

I.A

Liria – Vushtrria, kompatinë e basteve favorizojnë këtë skuadër

Redaksia

Mërgim Vojvoda ndihmon klubin e vendlindjes, dhuron donacion për Drenicën

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More