Agjencia Zhurnal.mk.

Isabel Santos: Është shumë e rëndësishme të shihet nga afër progresi i Shqipërisë

Raporterja për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Isabel Santos, ndodhet në Shqipëri. Në një postim në Twitter ajo thotë se vjen në Tiranë pas situatës së pandemisë për të parë nga afër progresin e vendit në rrugën drejt Bashkimit Europian.

 

“Jam në Shqipëri tani. Është shumë e rëndësishme të shihet nga afër progresi i bërë nga vendi në rrugën për në BE”, shkruan ajo.

Santos është takuar këtë të hënë me kryetarin e grupit parlamentar socialist, Taulant Balla dhe Presidentin Ilir Meta.

Related posts

Qeveria e re, Varhelyi: Urime Edi Rama, pres me padurim të punoj me ju

Lea Muslija

Shtohen rastet e kancerit të lëkurës në Shqipëri

N E

DASH dërgon në Kongresin amerikan listën e personave të përfshirë në korrupsion, mes tyre familja Berisha

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More