Agjencia Zhurnal.mk.

IPIS demanton: Anketa që shpërndahet në rrjete sociale është e rrejshme

Shkup, 3 mars – Drejtori i IPIS Shkup, Vladimir Bozhinovski, demanton të dhënat e botuara në Facebook në lidhje me një sondazh të përgaditur nga instituti IPIS i Bozhinovskit.

Sipas tij sondazhi është i falsifikuar dhe shpërndahet në disa portale shqiptare me një link nga Wikipedia që nuk egziton.

“Po ka një anketë që qarkullon, por është e rrejshme që thuhet se ne kemi realizuar nga IPIS, dhe po shpërndahet në disa portale të caktuara. E demantoj plotësisht. Po shpërndahet vetëm në mediat shqiptare online dhe thirren nga një përmbajtje inekzistente nga Wikipedia”” thotë Bozhinovski për Tetova Sot.

Sondazhi i publikuar e nxjerr opozitën e bashkuar mbi 15 % ku është futur ASH bashkë, por në këtë sondazh nuk ka koalicion VLEN por çdo parti ndaras ku opozita shqiptare e ka bashkuar si VLEN.

Related posts

Veteranët e UÇK-së porosi Grubit: Nuk lejojmë shkeljen e flamurit kombëtar! (VIDEO)

Redaksia

Kovaçevski: Gabuam me disa parti shqiptare

Redaksia

Toshkovski garanton proces të rregullt zgjedhor

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky