Agjencia Zhurnal.mk.

iPhone 15 ndryshon ngjyrën kur e përdorni? Ja si përgjigjet Apple…

Apple i është përgjigjur shpejt një teorie që qarkullon midis përdoruesve të iPhone 15 se pajisja ndryshon ngjyrën gjatë përdorimit, duke konfirmuar se ky fenomen interesant është i vërtetë, megjithëse jo plotësisht.

Gjigandi i teknologjisë, së fundmi zbuloi modelin e shumëpritur të iPhone 15, të cilin ekspertët e përshkruan si ” përmirësimi më i madh i pajisjes në tre vjet “. Me lançimin e tij zyrtar më 22 shtator, përdoruesit e kanë marrë me padurim telefonin e ri, i cili është i disponueshëm me çmime që variojnë nga 979 euro në 2019 euro , në varësi të modelit të zgjedhur dhe opsioneve të ruajtjes. Ata janë të ngazëllyer për të eksploruar veçoritë e tij të përmirësuara, të tilla si rritja e ndriçimit të ekranit , ekrani më i madh dhe më shumë.

Apple prezantoi gjithashtu një veçori që lejon përdoruesit të filtrojnë zhurmën e sfondit, duke lejuar që mikrofoni të fokusohet vetëm në zërin e tyre – një shtesë e vlefshme për ata që ende përdorin telefonat e tyre kryesisht për thirrje.
Megjithatë, mes emocioneve për këto veçori të reja, disa përdorues kanë vënë re një fenomen të çuditshëm: prekja e telefonit mund të çojë në një ndryshim të përkohshëm të ngjyrës. Ka pasur raporte për një efekt ” venitjeje “.Apple sqaroi se ky fenomen i atribuohet përdorimit të një materiali të ri për kornizat. Ndryshe nga modelet e mëparshme që përmbanin korniza çeliku inox, iPhone 15 Pro është i pari që përfshin titan. Ndërveprimi midis telefonit dhe vajrave natyralë nga lëkura e përdoruesit mund të çojë në këtë zbardhje të përkohshme. Për fat të mirë, kjo njollë nuk është e përhershme pasi mund të fshihet lehtësisht, duke siguruar që pajisja të ruajë pamjen e saj origjinale.

Related posts

Musk u përgjigjet ashpër kompanive që tërhoqën reklamat nga rrjeti social X: “Vafshi në djall!”

D V

Startupi finlandez lanson kufjet e reja të realitetit të përzier XR-4

D V

SpaceX po blen kompaninë e prodhimit të parashutave për misione hapësinore

D V