Agjencia Zhurnal.mk.

iPad Mini i ri ka probleme me ekranin?

Sipas disa përdoruesve, ekrani i iPad mini ka njollë dhe shtrembërim, siç ankohen përdoruesit e tij në Reddit. Ky efekt i padëshirueshëm ndodh kur ekrani kthehet në orientimin e portretit. 

 

Një përdorues demonstroi efektin në një video në YouTube.

Siç shihet në të, nuk shfaqet në zonën e shtypur, por mbi të.

Sipas Apple, ky efekt është normal për ekranet LCD. Këto ekrane do të përditësoheshin njëri pas tjetrit. 

Related posts

Studioja e efekteve vizuale që ka punuar në filma si Lord of the Rings dhe Avatar shitet për 1.6 miliardë dollarë

D V

Në Netflix arrijnë videolojërat, të parët i gëzohen përdoruesit e Android

D V

Facebook, Whatsapp dhe Instagram ranë për shkak të alienëve, thotë magjistari izraelito-britanik

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More