Agjencia Zhurnal.mk.

Investimi gjerman në Tetovë/ Grubi: Vazhdojmë të kujdesemi për rritjen e vendeve të punës

Shkup, 15 Nëntor – Qeveria e Republikës së Maqedonisë ka dhënë dritë jeshile Marrëveshjen me investitorin e ri gjerman në Tetovë për realizimit të investimit në vlerë prej 9 milionë eurove dhe hapjes së 300 vendeve të reja të punës.

 

Për këtë çështje ka reaguar Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi.

Nëpërmes një statusi në rrjetet sociale Grubi ka thënë se vazhdojnë të përkujdeset për krijimin e klimës pozitive të investimit dhe rritjen e vendeve të reja të punës!

“Vazhdojmë të përkujdesemi për krijimin e klimës pozitive të investimit dhe rritjen e vendeve të reja të punës! Në seancën e sotme të Qeverisë sapo miratuam Marrëveshjen me investitorin e ri gjerman në Tetovë që i jep dritë të gjelbër realizimit të investimit në vlerë prej 9 milionë eurove dhe hapjes së 300 vendeve të reja të punës”, ka shkruar Grubi.

Vazhdojmë të përkujdesemi për krijimin e klimës pozitive të investimit dhe rritjen e vendeve të reja të punës!Në…

Posted by Artan Grubi on Tuesday, November 15, 2022

Related posts

Mickoski: Dita e pavarësisë – kurorë e luftës për shtet të pavarur dhe sovran

D V

Nikollovski: “Ballkani i Hapur” ka disa pikëpyetje

D V

LSDM: Nëse VMRO-DPMNE posedon dokumente për fshehje të pasurisë, le t’i dorëzojë në KSHPK

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More