Agjencia Zhurnal.mk.

Intervista e famshme e Princit Harry dhe Meghan Markle nominohet për një çmim në ‘Emmy Awards 2021’

Intervista e famshme e Princit Harry dhe Meghan Markle me gazetaren Oprah Winfrey në të cilën ata u deklaruan rreth përçarjeve në Familjen Mbretërore është nominuar për një çmim ‘Emmy’.

 

Duka dhe Dukesha e Sussex-it, të cilët mirëpritën në jetë fëmijën e tyre të dytë, Lilibet Diana, më 4 qershor, mund të marrin në shtëpi një trofe për rrëfimin e tyre dy-orësh, i cili u transmetua në mars dhe shkaktoi reagime në Mbretëri.

Intervista me titull “Oprah with Meghan & Harry: A Special CBS Primetime” është nominuar në kategorinë “Seria e Çuditshme e Jetëshkrimit të Famshëm ose Kategoria Speciale” në Emmy Awards 2021, shkruan DailyMail.

Fituesit do të shpallen në edicioni e 73-të të Emmys më 19 shtator, teksa në njëjtën kategori janë nominuar “Stanley Tucci: Searching For Italy” dhe “My Next Guest Needs No Introduction With David Letterman”.

Intervista e Harryt dhe Meghanit dërgoi valë tronditëse në të gjithë botën ndërsa çifti zbuloi shkallën e përçarjes së tyre me Familjen Mbretërore.

Ata akuzuan një anëtar të Familjes Mbretërore pa emër për racizëm, duke sugjeruar se i afërmi kishte pyetur se ‘sa i errët’ do të ishte djali i tyre; thanë se ata ishin dëbuar nga Britania, pjesërisht, nga racizmi; dhe akuzoi makinerinë e Pallatit në dështimin për ta mbështetur Meghanin kur ajo pati mendime vetëvrasëse.

Harry zbuloi një përçarje të habitshme me babanë e tij, duke thënë se familja e tij e kishte ndërprerë atë financiarisht ndërsa sugjeronte që Mbretëresha ishte këshilluar keq dhe kishte anuluar një takim të planifikuar në Sandringham.

Meghan gjithashtu akuzoi kunatën e saj Kate se e kishte përlotur; hamendësoi se mbretërorët e vijës së parë kishin kurdisur një komplot për t’u siguruar që Archie nuk do të kishte kurrë një titull ose siguri të përshtatshme.

Njoftimi për nominimin vjen pasi një historian mbretëror pretendoi se Princi Harry është i gatshëm të pranojë se ai ka bërë gabime nga ‘gjakftohtësia e pastër’ që kur u largua si një mbretëror i vijës së frontit, por Meghan ‘po qëndron pranë krahëve të saj’ dhe Princi William beson se ai nuk ka bërë asgjë të gabuar.

Related posts

Nicole Scherzinger paditet nga krijuesi i ‘The Pussycat Dolls’

D V

Rita Ora shfaqet e zhveshur, teksa mbulohet vetëm me fanellën e Anglisë për të shprehur përkrahjen e saj

D V

Don Xhoni dhe Loredana publikojnë këngën e re “Gjuj për to”

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More