Agjencia Zhurnal.mk.

Interi shet 30 mijë bileta për ndeshjen ndaj Real Madridi në Ligën e Kampionëve

Interi ka shitur gati 30 mijë bileta për ndeshjen e tyre në Ligën e Kampionëve me Real Madridin.

 

Ndeshja do të zhvillohet në “San Siro” më 15 shtator dhe do të hapë edicionin në Ligën e Kampionëve.

Një deklaratë e lëshuar nga Nerazzurri konfirmoi se meqë gati 30,000 nga 35,000 bileta janë shitur tashmë, klubi ka leje nga autoritetet lokale për të hapur edhe një pjesë tjetër të stadiumit.

Klubi do të shes bileta edhe për nivelin e tretë, zonë e rezervuar zakonisht që vijnë nga jashtë.

Vetëm rreth 2,000 bileta tani janë lënë mënjanë për vizitorët.

Në Itali, arenave të hapura u lejohet të kenë vetëm 50 për qind të kapacitetit për shkak të kufizimeve të COVID.

Tifozët duhet të hyjnë me një ‘Green Pass’ në stadium, duke treguar statusin e vaksinimit, shërimin e fundit nga COVID-19 ose një test negativ të postuar brenda 48 orëve të fundit – të mbajnë maska ​​dhe të mbajnë distancim.

Bileta më e shtrenjtë në shitje për ndeshjen Inter – Real Madrid ishte 350 euro, ndërsa më e lira 60 euro.

Related posts

Ronaldo pasi u shpall hero i Unitedit: Ndeshje e vështirë, fitore me pak fat

D V

Manchester United refuzon ofertën e Barcelonës për ta shkëmbyer Maguire me Frenkie De Jong

Lea Muslija

Chelsea po mendon ta blindojë Rudigerin me kontratë të re, por gjermani kërkon pagë sa të Lukakus

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More