Agjencia Zhurnal.mk.

Interi planifikon të mposht Juventusin në garën për transferimin e sulmuesit Scamacca

Interi mbetet i interesuar për Gianluca Scamacca dhe ata mund të mposhtin Juventusin për të nënshkruar me sulmuesin e Sassuolos duke ofruar një marrëveshje shkëmbimi.

 

Scamacca, 22 vjeç, konsiderohet si njëri nga sulmuesit më premtues të Italisë dhe ka shënuar gjashtë gola në 19 paraqitje në Serie A këtë sezon.

Juventusi është ndër klubet e interesuara për të siguruar shërbimet e tij, por bardhezinjtë e vlerësojnë lojtarin 30-35 milionë euro, ndërsa Sassuolo po kërkon një shitje rreth 40-45 milionë euro.

Juventusi do të nënshkruante Scamaccan në huazim me një detyrim blerje, por klubi Neroverdi nuk është i gatshëm të shesë sulmuesin e tyre në janar.

Ata tashmë e kanë shitur Jeremie Bogan te Atalanta, ndaj nuk janë të detyruar të ndajnë rrugët me një tjetër nga yjet e tyre për të balancuar librat.

Sipas mediumit La Gazzetta dello Sport, Interi është hedhur në radhë për të nënshkruar me yllin italian.

Nerazzurrët janë të hapur për të përmbushur kërkesat e Sassuolos gjatë verës duke ofruar një tarifë afërsisht 45 milionë euro, duke përfshirë disa lojtarë që janë kërkuar nga Sassuolo kohëve të fundit.

Related posts

Tottenham, Barcelona dhe Man Utd në garë për Romeron

D V

Ronaldo pasi u shpall hero i Unitedit: Ndeshje e vështirë, fitore me pak fat

D V

Man Utd është gati të bëjë Pogban lojtarin më të paguar në ekip me kontratën e re marramendëse

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More