Agjencia Zhurnal.mk.

Interi mund ta humbasë Barellan nëse nuk kualifikohet në Ligën e Kampionëve, Liverpooli dhe PSG monitorojnë situatën

Forma e Nicolo Barella ka qenë vendimtare për Interin në dy ndeshjet çerekfinale të Ligës së Kampionëve kundër Benficas, por ka një shans që mesfushori me ndikim të largohet nga Giuseppe Meazza në verë nëse Nerazzurrët nuk arrijnë të sigurojnë vendin e tyre në sezonin e ardhshëm.

Mesfushori italian ka shënuar më shumë gola deri më tani këtë sezon se në çdo sezon tjetër dhe kontributet e tij para portës gjatë të dy ndeshjeve kundër Benficës e ndihmuan Interin në rrugën e tyre drejt gjysmëfinales së parë të Ligës së Kampionëve në 13 vjet.

Me titullin e tij në Euro 2020 nën drejtimin e Roberto Mancinit gjithashtu në çantë, Tuttomercato pretendon se Barella është ndër mesfushorët më të mirë në kontinent për momentin.

Megjithatë, sipas Corriere dello Sport, ekziston rreziku që Barella aktualisht mund të hyjë në ndeshjet e tij të fundit me Nerazzurrët nëse Interi nuk arrin të kualifikohet në Ligën e Kampionëve.

Në raport thuhet se prej disa kohësh ka pasur interesim nga Liverpooli dhe Jurgen Klopp.

Por, Paris Saint-Germain është skuadra e fundit që ka regjistruar një interes për transferimin e Barellas, i cili mund të përfshijë Leandro Paredes si pjesë e një shkëmbimi lojtar plus para.

Në mënyrë që të mbajë Barellan në ekip përtej verës, Interi duhet të kthejë formën e tij në Serie A dhe të rifitojë vendin e tij në top katërshen, ose të shkojë deri në fund dhe të fitojë Ligën e Kampionëve të këtij viti.

Related posts

Real Madridi mund të ndryshojë qëndrim për të ardhmen e Arda Gulerit

D V

Aguero mund të bëjë rikthimin shokues në futbollin profesionist pas një telefonate emocionale

D V

Zyrtare: Shqipëria cakton edhe një miqësore më datë 3 qershor

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy