Agjencia Zhurnal.mk.

Inter – Shakhtar, formacionet e mundshme

Interi dhe Shakhtar Donetsk do të luajnë mes vete në ndeshjen e pestë të Grupit D në në Ligën e Kampionëve 2021/22.

 

Nerazzurrët janë nikoqir të ukrainaseve në ndeshjen e cila pritet të zhvillohet në Giuseppe Meazza me fillim nga ora 18:45.

Ekipi i Simone Inzaghit vjen në këtë ndeshje me një seri pozitive në përgjithësi, plus me dy fitore në dy ndeshjet e fundit në Ligën e Kampionëve dhe shpreson në fitoren e radhës për qenë më afër kualifikimin tutje.

Në anën tjetër, mysafirët ukrainas kanë gjasa thuajse minimale, mos thënë të pa-munduara për t’u kualifikuar tutje, por pritet të synojnë befasinë në ndeshjen e sotme.

Trajnerët e të dyja skuadrave pritet të startojnë me formacionet më të mira të mundshme, ku te vendasit nga minuta e parë luajnë Nicolo Barella dhe Lautaro Martinez.

Formacionet e mundshme

InterHandanovic; Skriniar, Ranocchia, Bastoni; Darmian, Barella, Brozovic, Calhanoglu, Perisic; Lautaro, Dzeko; 

ShakhtarTrubin; Dodo, Santos, Matvienko, Ismaily; Maycon, Stepanenko; Tete, Pedrinho, Solomon; Fernando 

Related posts

Era Koxha nga Dibra fitoi medalje të artë në Kampionin ballkanik të karatesë në Rjekë

D V

Ronaldo te Man City, gjithçka pritet të përfundojë brenda 24 orëve

D V

Prishtina dorëzohet në pjesën e dytë ndaj Ferencvarosit në Ligën e Kampionëve

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More