Agjencia Zhurnal.mk.

Inter – Liverpool mund të luhet në fushë neutrale

Nga Anglia sot kanë ardhur disa lajme të bujshme për Interin në Champions League dhe më gjerë. Në fakt, UEFA po mendon që Inter-Liverpool dhe Lille-Chelsea të luajnë në terren neutral.

 

Siç raporton Daily Mail, rregullat e reja për vaksinimin e detyrueshëm për lojtarët profesionistë, të cilat së shpejti do të miratohen nga qeveritë e Italisë dhe Francës, nuk janë mirëpritur nga UEFA, e cila ka miratuar rregullore të ndryshme për këtë çështje.

Kjo lloj ‘pasaporte Covid’ mund të ketë një ndikim të ndryshëm në disponueshmërinë e lojtarëve për disa klube të Premier League, ku shkalla e vaksinimit është më e ulët se në ligat e tjera.

Prandaj, lojtarët e pavaksinuar të Chelsea dhe Liverpool nuk do të mund të luanin në fusha futbolli në Francë dhe Itali, kështu që ideja është që të adoptohet një fushë neutrale. Në fakt, për të zhvilluar një ndeshje duhen të paktën 13 lojtarë!

Related posts

“Unë do të flas për dy lojtarë” – William Gallas shpërfill Van Dijkun e Liverpoolin dhe emëron dy mbrojtësit më të mirë në Ligën Premier

D V

Napoli e Atalanta në luftë për Ahmedhodzic

Z H

2 lojtarë të infektuar me Covid te Juventus

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More