Agjencia Zhurnal.mk.

Inteligjenca ukrainase: 300 tanke bjelloruse janë afruar më pranë kufirit

Inteligjenca ukrainase ka njoftuar se rreth 300 tanke bjelloruse, tani janë më afër kufirit me Ukrainën.

 

Ukraina ka akuzuar Rusinë se po përgatitet për “provokime”, për të arsyetuar futjen e trupave bjelloruse.

Rusia dhe Bjellorusia kanë realizuar stërvitje të përbashkëta ushtarake, pak ditë para pushtimit rus në Ukrainë – ku këto dy vende mbeten mike të mira.

Në anën tjetër është paralajmëruar se raundi i dytë i bisedimeve mes delegacionit ukrainas dhe atij rus pritet të vazhdojë nesër. 

Related posts

Diplomatët evropianë lëshojnë sallën në momentin kur ministri rus nisi fjalimin në OKB

Z.H

Policët belgë që ruajtën Bidenin në Bruksel nga ndonjë sulm i mundshëm me dron – ata përdorën pushkë unike

Redaksia

Bajden: Rusia do të paguajë “çmim të lartë” nëse përdor armë kimike në Ukrainë

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More