Agjencia Zhurnal.mk.

Instagram thuhet se po rrit kufirin kohor për story në 60 sekonda

Instagram raportohet se po rrit kufirin kohor për storyt në 60 sekonda, nga kufiri i mëparshëm prej 15 sekondash.

 

Më parë, storjet në Instagram që ishin më të gjata se 15 sekonda do të ndaheshin në segmente të veçanta.

Kjo e bëri procesin e ngarkimit të videove në story më sfidues, duke përfshirë etiketimin dhe përmendjen e përdoruesve të tjerë.

Kompania e medieve sociale thuhet se ka filluar testimin e ndryshimit me përdorues të përzgjedhur nga fundi i vitit të kaluar.

Related posts

Gjithçka që Elon Musk dëshiron të ndryshojë në Twitter

D V

Huawei Mate V vjen këtë vit, do të jetë një rival i Galaxy Flip 3 i Samsung

D V

Lajm i mirë për ata që planifikojnë të blejnë një konzolë Nintendo Switch

lina

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More