Agjencia Zhurnal.mk.

Infermierja në spitalin “8 Shtatori” i’a vodhi kartelën pacientes, bleu çka bleu, i’a ktheu fshehtas prap

Shkup, 16 nëntor – Sot, policia ka kryer bisedë zyrtare me 53 vjeçaren S.S nga Shkupi, e punësuar në spitalin “8 Shtatori”. Ajo dyshohet se nga pacientja S.M, derisa ajo ka qenë në mjekim në spital, e dyshuara i ka marë kartelën bankare, dhe disa herë ka bërë pazar nëpër objekte shitëse, e pas çka i’a ka kthyre prapa kartelën fshehurazi. Në bisedë me policinë, infermierja e ka pranuar veprën. Pas dokumentimit të plotë të rastit, kundër saj do të ngritet kallëzim adekuat penal./Zhurnal.mk

 

Related posts

Flet hapur Zejd Rexhepi, mandatin e deputetit do ta dorëzoj nëse i pari e dorëzon Afrim Gashi

Z.H

Përplasje e ashpër mes deputetëve të VMRO dhe Arbër Ademit në Komisionin për Çështje Europiane (Video)

Xh M

Mickoski: Nëse nuk arrij të formoj qeveri efikase, opsioni i vetëm janë zgjedhjet e shpejta

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More