Agjencia Zhurnal.mk.

Incident verbal pas hapjes së klubit maqedonas në Bllagoevgrad

Bllagoevgrad, 30 tetor – Një incident verbal ka ndodhur sot në Bllagoevgrad në mes të liderit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski dhe një qytetari që mbante me vete një altoparlant nga i cili kumbonin këngë patriotike.

 

Ngjarja ka ndodhur pas hapjes së klubit kur mysafirët dhe nikoqirët kanë shkuar te monumenti i babait të Goce Dellçevit.

Duke e quajtur Mickoskin tradhtar, qytetari i ka kërkuar të flasë bullgarisht, më pas qytetarët e mbledhur kanë filluar të bërtasin “Maqedoni, Maqedoni”.

Hapja e sotme e klubit po zhvillohet me siguri të shtuar policore dhe interesim të madh mediatik.

Related posts

Inspektorët nuk kanë arritur të kryejnë inspektim të jashtëzakonshëm në Besa Trans

Z.H

Libri nga Fadil Gashi për Prof.dr.Sadi Bexhetin: Personalitet me energji të pashtershme pune e krijimi

Z.H

Pa rrymë sot disa komuna të Shkupit, një pjesë e Aerodromit pa ujë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More