Agjencia Zhurnal.mk.

Imazhet tronditëse të një ushtari ukrainas pasi u kap rob nga Rusia

Ministria e mbrojtjes e Ukrainës ka postuar në Twitter imazhet tronditëse e një ushtari, i cili ishte kapur rob nga forcat ruse.

 

Në këto dy foto mund të shihni ushtarin ukrainas Mykhailo Dianov, njërën përpara se të kapej nga Rusia dhe tjetrën pas lirimit të tij nga robëria.

Ai është dukshëm më i dobët në imazhin e fundit.

“Ushtari ukrainas Mykhailo Dianov është ndër ata me fat në krahasim me disa nga shokët e tij të burgosur të luftës”, tha ministria në Twitter. /abcnews

Related posts

Tpaktën 5 persona të vdekur në Turqi si pasojë e përmbytjeve

N E

Serbët e Bosnjës zhvillojnë festë nacionaliste pavarësisht ndalimit dhe sanksioneve

D V

Fauçi: Do të japë dorëheqje deri në fund të mandatit të Bajdenit

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More