Agjencia Zhurnal.mk.

Ilir Shaqiri duet me artistin arbëresh

Këngëtari shumë i dashur për publikun, Ilir Shaqiri, ka zbuluar disa detaje rreth projektit të radhës.

 

Shaqiri bën të ditur se kënga do të jetë bashkëpunim me këngëtarin e njohur arbëresh, Santino de Bartolo.

‘’ …, ja erdhëm prapë te ky gur

ku himnet marrin kuptim,

plot pesë shekuj s’jem pa,

por gjaku nuk njeh harrim…!’’, këto janë disa nga vargjet e këngës që pritet të publikohet së shpejti.

Related posts

Guri i Plakës, anonimi frëng dhe Beteja e Kosovës

D V

Thirrje e hapur për pjesëmarrës dhe vullnetarë në festivalin e filmit për të rinj “Xhifoni Maqedoni”

Z.H

Ishte nominuar dikur për çmimin Nobel, fakte nga jeta e diktatorit të tmerrshëm Adolf Hitler

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More