Agjencia Zhurnal.mk.

Ilir Berisha zyrtarizohet te skuadra e re

Ish-qendërmbrojtësi i shumë skuadrave të njohur është bërë me skuadër të re.

Berisha karrierën do ta vazhdoj në futbollin suedez ku ka nënshkruar me skuadrën e Ligës së Dytë, Ljungskile SK.

Futbollisti 30-vjeçar së fundmi ka mbrojtur ngjyrat e Vitisë ku ishte transferuar nga Feronikeli.

Gjithashtu, Berisha ka luajtur edhe për Prishtinën në fillim të karrierës së tij.

Berisha ka qenë pjesë edhe e Flamurtarit në Shqipëri, derisa në Suedi ka luajtur për Mjallbyn, Vasteras e Orebron.

Mbrojtësi qendror ka qenë i grumbulluar më parë edhe me Kombëtaren e Shqipërisë si dhe atë të Kosovës. /Gazeta Olle/

Related posts

Gjilani aranzhon miqësore me skuadrën e Ligës së Parë

Redaksia

Xhaferi priti delegacion të Komisionit të Punëve të Jashtme dhe Diasporës të Kuvendit të Kosovës

Z.H

Kiracovski: Lideri i ri i LSDM-së duhet të jetë përbashkues

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More