Agjencia Zhurnal.mk.

Ilievski: Shkollë e re e gjimnazit “Sami Frashëri” dhe mbi gjashtë milionë euro investime në arsim

Shkup, 26 tetor – Kandidati për kryetar komune nga LSDM-ja për Kumanovën. Oliver Ilievski premtoi investime në arsim, në vlerë prej 6,5 milionë euro.

“Gjimnazi “Sami Frashëri” dhe shkolla e mesme teknike nuk kanë kushte elementare për të mësuar, nuk kanë kushte për mësimdhënie. Vetë shkolla del në rrugë kryesore në kundërshtim me ligjin për shkollat ​​e mesme. Një problem që vazhdon prej vitesh e vitesh. Ne si LSDM dhe koalicion u premtojmë qytetarëve se vetëqeverisja lokale do të përgatisë projekt dhe leje për ndërtim dhe shkollë të re në mënyrë që mësimdhënësit të kenë kushte moderne për arsim në Kumanovë”, premtoi Ilievski.

Related posts

Arifi: Ka mbaruar asfaltimi i fazës së parë të rrugës G.Dellçev në pjesën e sipërme të qytetit

Redaksia

Konfirmohet lajmi Zhurnal-it: AlterNativa merë ministrin Shëndetësisë dhe Informatikën, si dhe tre zv/ministra

Redaksia

Shtyhen masat për të pavaksinuarit, për momentin ka 8281 raste aktive

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More