Agjencia Zhurnal.mk.

Ikja e Grida Dumës, reagon Ilir Meta

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, reagoi në lidhje me lënien e mandatit të deputetes së Partisë Demokratike, Grida Duma.

 

“Çdo akt individual është i respektuar dhe nuk më takon mua të komentoj arsyet e dorëheqjeve. Mund t’ju them me bindje të plotë se Parlamenti i 25 prillit është totalisht i deformuar, është shumë larg të qënit një Parlament funksional, shumë larg të qënit një Parlament që mbron institucionet e pavarura”, tha Meta.

“Tani, vëmendja është te 12 nëntori, te dita e protestës kombëtare, dhe nuk është te Parlamenti. Nëse ai do të funksiononte, protesta nuk do të ishte e nevojshme. Qëndrimi ynë është pjesëmarrje sa më aktive në Parlament, por e dimë që fuqia e opozitës nuk mund të jetë në Parlament”, shtoi kreu i PL-së.

Related posts

Platforma “Alibeaj”, ja si janë rreshtuar deputetët pro dhe kundër Berishës në grupin e PD

D V

Turistja gjermane e kënaqur me Vlorën: Në Gjermani njerëzit habiteshin kur iu thoshim se do të shkonim në Shqipëri

D V

Mediu dhe Duka e propozuan për president, Dashamir Shehi reagon për herë të par

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More