Agjencia Zhurnal.mk.

Igor Jadrovski është kryetari i ri i Komisionit për parandalim dhe mbrojtje nga diskriminimi

Shkup, 27 tetor – Anëtarët e Komisionit për parandalim dhe mbrojtje nga diskriminimi sot në mbledhjen e 26-të me radhë, sipas parimit të rotacionit njëzëri për kryetar të ri zgjodhën Igor Jadrovskin, ndërsa zëvendës të tij Limko Bejzaroskin.

Mandati i kryetarit të ri është një vit, kumton Komisioni për parandalim dhe mbrojtje nga diskriminimi.

Related posts

Spasovski dhe Kovaçevski do të marrin apanazh prej 2.500 eurove në muaj gjatë gjithë vitit

D V

Ali Ahmeti: Bujar Osmani është kandidati i BDI-së për president të Maqedonisë së Veriut

D V

Bytyqi – Smith: Mbretëria e Bashkuar dhe Maqedonia e Veriut kanë marrëdhënie të shkëlqyera ekonomike dhe potencial të madh për zhvillim

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy