Agjencia Zhurnal.mk.

Icardi te Roma, Dzeko te Juventusi?

Sulmuesi i Paris Saint-Germian,  Mauro Icardi dhe gruaja e tij Wanda Nara janë në bisedime me Romën, sipas gazetës La Repubblica, që do të thotë se Edin Dzeko mund të shkojë në Juventus.

 

Jose Mourinho ka qenë prej kohësh admirues i argjentinasit dhe përfaqësuesi i Argjentinës është i irrituar nga roli i tij në Paris Saint-Germain.

Tashmë kishte pasur raportime që ish sulmuesi i Interit dëshironte një kthim në Serie A dhe ishte i lidhur me Juventusin.

Sidoqoftë, tani La Repubblica sugjeron që gruaja e Icardit dhe agjentja Wanda Nara është në negociata me Romën.

Do të duhej të ishte një marrëveshje huazimi, veçanërisht pasi Inter kishte shkruar në kontratën e transferimit se PSG do të paguante një gjobë të rëndë financiare nëse e shisnin atë përsëri në një klub tjetër italian.

Nëse Icardi do të bëjë transferimin te Roma, kjo do të hapte derën për Dzeko të bashkohet me Juventusin, një lëvizje që kishte qenë afër verën e kaluar.

Raportimi në gazetën italiane thotë se PSG do të pranonte një huazim dyvjeçar të Icardit me detyrimin për të blerë për rreth 30-35 milionë euro.

Related posts

Kosova triumfon ndaj Armenisë në konkurrencën e femrave

D V

Taip Ramadani caktohet si trajner i Australisë në hendboll

D V

“Estadio Leo Messi”: Një nderim i mrekullueshëm për argjentinasin që është bërë viral tashmë në rrjetet sociale

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More