Agjencia Zhurnal.mk.

Ibra merr ftesë për në kombëtare: thirret nga Suedia për ndeshjet e nëntorit…

Zlatan Ibrahimovic do të jetë e kombëtares së Suedinë dhe do të jetë i pranishëm në ndeshjet e radhës të kombëtares nordike për ndeshjet kualifikuese të Botërorit në “Katar 2022”, kundër Gjeorgjisë dhe Spanjës.

 

Janne Andersson, trajneri i Suedisë, në fakt e ka thirrur edhe sulmuesin e Milanit për dy ndeshjet e ardhshme kualifikuese për Botërorin e ardhshëm.

Për Ibrën ky është një rikthim pas një mungese të gjatë: dëmtimi i sezonit të kaluar e pengoi sulmuesin kuqezi të marrë pjesë në “Euro2020” me Suedinë e tij.

Related posts

Dortmundi rivalizon Bayernin, dëshiron Wernerin si pasues të Haalandit

D V

Përmes një video drithëruese, Liverpooli kujton momentet më të mira të Shaqiri në skuadër

Redaksia

Ndeshja nuk rifilloi, presidenti i Lyonit sulmon drejtuesit e Marseilles

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More