Agjencia Zhurnal.mk.

Iago Aspas akuzohet se u ndëshkua qëllimisht gjatë ndeshjes mes Celta Vigos dhe Valencias

Iago Aspas është akuzuar se ka fituar një karton të verdhë të qëllimshëm pasi u lëndua teksa shënoi gol në minutën e 11-të për Celta Vigon kundër Valencias të dielën.

 

Sulmuesi 34-vjeçar, i cili ka qenë një nga lojtarët më të qëndrueshëm sa i përket formës së La Liga që nga kthimi në Celta në vitin 2015 pas një periudhe të dobët te Liverpooli.

Spanjolli është parë duke i thënë diçka shokut të tij të skuadrës Braid Mendez. Më pas ai vazhdoi të hiqte fanellën përpara se të shtrihej në tokë.

p1fm794fuc1jla4nr15e915221ioqh.jpg

Aspas u zëvendësua nga Renato Tapia disa minuta më vonë, por vetëm pasi ai mori një karton të verdhë nga gjyqtari Ricardo De Burgos.

Çdo futbollist e di se heqja e fanellës pasi shënon një gol është e ndëshkueshme me karton të verdhë.

Dhe Aspas, i cili me sa duket kishte frikë në atë moment se nuk do të ishte i aftë për t’u përballur me Mallorcan të premten, është akuzuar se është ndëshkuar qëllimisht në mënyrë që të mund të vuajë një pezullim me një ndeshje ndërsa ishte i lënduar.

p1fm796qrm1slu1pi9q3mflfmlnj.jpg

Ky ishte kartoni i pestë i verdhë i Aspas në sezon, që do të thotë se duhet të kryhet një ndalim automatik me një ndeshje.

Sulmuesi me përvojë tani është i suspenduar për ndeshjen kundër Mallorcas – një lojë që ai ndoshta do ta kishte humbur gjithsesi për shkak të lëndimit.

p1fm78u9nhmj2f1l11gfa5tek7d.jpg
p1fm78ui841cut1ut61sf1astpdlf.jpg

Related posts

Zbulohen dhjetë klauzolat më të mëdha në botën e futbollit, të gjitha janë ‘skandaloze’

D V

Ronaldo ka më shumë shanse se disa trajnerë të njohur për të zëvendësuar Solskjaerin

D V

Alexia Putellas fiton Topin e Artë në konkurrencën e femrave

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More