Agjencia Zhurnal.mk.

Ia merr vajzës pasaportën dhe ia grisë biletën e udhëtimit për në Gjermani, arrestohet i dyshuari në Podujevë

Policia e Kosovës bëri të ditur se ka ndaluar për 48 orë një person në Podujevë për privim të kundërligjshëm të lirisë.

 

Rasti ka ndodhur të martën në rrugën “Xhafer Meta” në Podujevë.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar i cili përkundër dëshirës së viktimës (vajzës së tij), ia kishte marrë komplet dokumentacionin personal (pasaportën me vizë gjermane) dhe ia kishte grisur biletën kthyese”, thuhet në raport.

Me aktvendim të prokurorit kujdestar, te dyshuarit i është caktuar masa e ndalimit për 48 orë dhe i njëjti është dërguar në qendrën e ndalimit në Prishtinë.

Related posts

Vidhen dy vetura në garazhin e një shtëpie në Suharekë

D V

Humb jetën një punëtor në Koçan

D V

Vdes një 51-vjeçar në Suharekë, gjendet i varur në litar – Policia jep detaje

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More