Agjencia Zhurnal.mk.

I shpëtoi dy vajzat, babai gjen zjarrfikësin hero të Tiranës

Ditën e djeshme, në Drejtorinë e zjarrfikësve në Tiranë, një moment emocionues ka qenë Zjarrfikësit, Zeni Lamuça, heroi që shpëtoi dy vajzat e vogla në pallatin që mori flakë në “Astir” pak ditë më parë, u vizitua nga vogëlushet që shpëtoi dhe babi i tyre.

Vetë Lamuçës iu desh të ngjitej dy herë në katin e shtatë me shkallët e zjarrfikëses, për të shpëtuar dy vajzat e vogla të familjes Nanaj.

Ato ishin bllokuar nga tymi dhe në pamundësi për të dalë nga shkallët e brendshme, u evakuuan me zjarrfikëse.

“Ky është zjarrfikësi Zeni Lamuca, heroi i gocave të mia”, shkruan Nanaj, pasi ka gjetur efektivin e Shërbimit Zjarrfikës dhe ka shkuar bashkë me dy vogëlushet ta falënderonin për ndihmën.

Related posts

Qëlluan drejt policisë në pikën kufitare me Kosovën/ SPAK kërkon ‘arrest me burg’ për shtatë shtetasit e huajt

Xh M

Cikloni Mesdhetar afrohet drejt Shqipërisë, çfarë pritet të ndodhë?

Xh M

U vra nga fëmijët, vëllai i jep lamtumirën e fundit 50-vjeçarit në Durrës

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy