Agjencia Zhurnal.mk.

I ofroi “vrasësit me pagesë” 7 mijë dollarë që t’ia vret ish-bashkëshortin, doli të jetë agjent i FBI-së

Një mjeke nga Kentucky, SHBA, akuzohet se dy herë kishte angazhuar vrasës me pagesë që ta vret ish-bashkëshortin, me të cilin ka një betejë të ashpër ligjore lidhur me kujdestarinë e fëmijëve.

Dr. Steffany Russell, 52-vjeçe, pediatre nga Louiville, kishte tentuar të angazhojë një agjent të FBI-së me një mision të të fshehtë – t’ia vret bashkëshortin dhe për këtë ishte e gatshme të paguaj 7 mijë dollarë.

Siç kanë bërë të ditur nga gjykata, Russell gjysmën e parave i kishte dhënë “avans”, e gjysmën “vrasësi” është dashur t’i merr pasi ta përfundojë punën.

Derisa po bëhej marrëveshja në ordinancë, paratë i kishte lënë një kuti në afërsi të zyrës, e kundër saj është ngritur padi për keqpërdorim të hapësirës komerciale duke bërë porosi të vrasjes – e nëse shpallet fajtore rrezikon të dënohet me 10 vite burg.

E siç raporton New York Post, kjo nuk është hera e parë që Russell tenton ta vret ish-bashkëshortin. Sipas dokumentacionit që ka në dispozicion gjykata, Russell dhe ish-bashkëshorti prej dy vitesh janë në një betejë ligjore për kujdestarinë e dy fëmijëve të tyre. E vendimi i gjykatës shkoi në favor të babait, pasi

Përfaqësuesi ligjor i fëmijëve pretendoi në gjyq që Russell në maj të vitit 2018 kishte tentuar të angazhojë dikë që ta vret ish-bashkëshortin – që është një akuzë që është mohuar kategorikisht nga ajo dhe avokati i saj, duke i cilësuar si pretendime të “turpshme”.

Related posts

Anëtarët e PE: T’i jepet statusi i vendit kandidat për në BE, Ukrainës

D V

Zelensky OKB: E keni në dorë të ndaloni luftën, izoloni Rusinë

Xh M

Përleshje të reja mes Armenisë dhe Azerbajxhanit

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More