Agjencia Zhurnal.mk.

“I njëjti lajm i rremë i vjetër,’ Xhaçka përgënjeshtron artikullin e ‘The Times’ për kamp azilantësh: E trishtuar, gjithmonë e kam admiruar cilësinë e mediave britanike

Një ‘fake news’ e ka konsideruar ministrja e jashtme Olta Xhacka, lajmin e sotëm të gazetës ‘The times’, sipas së cilës ministritë përkatëse të dy vendeve po diskutojnë hapjen e një qendre azili në Shqipëri.

 

“I njëjti lajm i rremë i vjetër këtë herë në faqen e parë të një gazete të respektuar si ‘The Times’! Dhe meqë ra fjala unë nuk jam një “ai” por një “ajo” që gjithmonë e ka admiruar cilësinë e mediave britanike. E trishtuar.”- shkruan Xhaçka në një postim në twitter.

Related posts

FMN thirrje Shqipërisë: Hiqni dorë nga projektet madhore, ndihmoni njerëzit

D V

Miratohet vendimi: Afganët do të strehohen për 1 vit në Shqipëri

Redaksia

​Katër viktima dhe 740 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More