Agjencia Zhurnal.mk.

I dehur shkakton aksident në Leposaviq, godet autobusin

Një aksident trafiku me dëme materiale ka ndodhur në Leposaviq, ku në këtë aksident kanë qenë të përfshirë një autobusë dhe një veturë tjetër.

 

E sipas policisë dyshohet se deri tek aksidenti ka ardhur si pasojë qe personi që ka qenë duke e ngasur makinën, e i njëjti ka qenë nën ndikimin e alkoolit dhe ka humbur kontrollin e si pasojë ka goditur autobusin.

“Ka ndodhur një aksident trafiku me dëme materiale ku i përfshirë ka qenë një automjet i udhëtarëve me drejtues mashkull kosovar. Dyshohet se deri te aksidenti ka ardhur pasi që i dyshuari kishte drejtuar automjetin nën ndikim te alkoolit si dhe duke mos përshtatur shpejtësinë, humb kontrollin mbi automjet dhe del jashtë rruge duke u përplasur në mbrojtësin e rrugës”, thuhet në raport.

Related posts

Në dy aksidente të ndryshme në Lipjan, lëndohen tre persona

D V

Një person i vdekur u gjet në ndërtesën e Teatrit turk

D V

Policia raporton për dy vdekje të dyshimta

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More