Agjencia Zhurnal.mk.

Humb jetën nga coronavirusi një 16-vjeçare nga Tetova

Shkup, 2 Nëntor – Një vajzë 16-vjeçare nga fshati Siriçin e Tetovës, e cila është shtruar në Klinikën Infektive në Shkup, ka humbur betejën me virusin, njofton “Alfa”.

 

Nga atje shkruajnë se vajza është shtruar në spital në gjendje të rëndë shëndetësore.

Nga Ministria e Shëndetësisë nuk japin informacione, nga atje thonë se më shumë informacion do të ketë nesër.

Më herët për rastin e vajzës 16-vjeçare ka njoftuar drejtoresha e Infektivës, Milena Stevanoviq, e cila njoftoi se pacientja është shtruar në spital me gjendje shumë të rëndë klinike dhe gjendja e saj është kritike.

Related posts

Mickoski: Dita e pavarësisë – kurorë e luftës për shtet të pavarur dhe sovran

D V

Profesorët Xhevat Lloshi dhe Rami Memushaj mbajtën ligjërata për organizimin e teksteve të përkthyera dhe për semantikën

D V

ASH: Papërgjegjësia e pushtetit lokal në Strugë nuk ka fund, qytetarët s’kan ujë për pije

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More