Agjencia Zhurnal.mk.

Hoxha realizon takim me prodhuesit e grurit

Shkup, 9 korrik – Ministri i Bujqësisë, Arjanit Hoxha sot në ambientet e MBPEU-së ka realizuar takim me përfaqësuesit e Federatës së Fermerëve – prodhuesit e grurit, ku kanë diskutuar për korrjen aktuale dhe blerjen e grurit, lëvizjen e çmimeve dhe çmimin e ulët të blerjes së grurit, përcjell Zhurnal.mk

“Së bashku kemi rënë dakord që edhe një takim tjetër është i nevojshëm, i cili do të mbahet javën e ardhshme, në një përbërje më të zgjeruar dhe për të cilin, përveç prodhuesve të ftuar do të jenë edhe blerësit e grurit, përfaqësuesit e Rezervave të shtetit, përfaqësuesit e Dhomës së Tregtisë dhe Ministrisë së Ekonomisë, ku do të diskutojmë temë të përbashkët për koston e prodhimit të grurit, si dhe çmimin e blerjes së grurit për këtë vit”, thekson Hoxha.

Related posts

Eskobar: Qeveria e Maqedonisë së Veriut partner në zbatimin e agjendës së integrimit europian

Xh M

Kryeministri Kurti flet në Kuvendin e Kosovës për “Grupin e Kumanovës”

I Z

Reagimi i ashpër i Prishtinës: Shtyrja e ndeshjes është ndërhyrje direkte në garë dhe favorizim i një ekipi

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More