Agjencia Zhurnal.mk.

Horoskopi për datën 28 tetor

Dashi
Keqkuptimet e fundit mund t’i lini pas. Ju mund t’i besoni instinkteve tuaja kur bëhet fjalë për marrjen e vendimeve për karrierën. Si ju ashtu edhe ata me të cilët punoni do të punoni së bashku për të arritur një qëllim të përbashkët. Asgjë nuk do t’ju shqetësojë në situata pune edhe kur punoni në emër të një organizate vullnetare.

 

Demi
Shqetësimi për të ardhmen po ju harxhon energji. Grindjet në shtëpi ose në vendin e punës e bën të vështirë për ju që të relaksoheni. Mundohuni të largoni çdo shqetësim që keni në mendjen tuaj. Gjithçka duket se është një luftë e vështirë dhe mund të duket sikur nuk po bëni ndonjë përparim. Disa ditë janë më të vështira se të tjerat.

Binjakët
Pjesën më te madhe të kohës suaj do ta kaloni në negociata me njerëz të rëndësishëm që janë të lidhur me punën tuaj ose interesat e jashtme. Takimet do të zgjasin shumë më gjatë sesa thuhej fillimisht dhe mund t’ju duhet të hiqni dorë nga fakti se nuk do të jeni në gjendje të vazhdoni me planet personale që keni pasur në mendje.

Gaforrja
Financat e përbashkëta vazhdojnë të jenë të rëndësishme. Përveç kësaj, një problem i brendshëm është në mendjen tuaj. Shqetësimet ju bëjnë të jeni të dëshpëruar. Flisni për shqetësimet tuaja me të tjerët që janë të përfshirë. Shpesh situatat duken ndryshe dhe ky është një prej tyre.

Luani
Një grup kërkon sponsor për një bamirësi. Ata do ta vlerësonin ndihmën tuaj. Kjo mund të nënkuptojë se duhet të riorganizoni disa nga planet dhe takimet tuaja, por mos lejoni që kjo t’ju ndalojë. Është koha që t’i jepni pushim vetes dhe të kapeni me atë që po ndodh në botën tuaj shoqërore.

Virgjëresha
Njerëz të talentuar dhe praktikë do t’ju ofrojnë ndihmë pasi janë të kapur nga entuziazmi juaj. Ata mund të shohin se çfarëdo që të jeni duke punuar, keni ndërmend ta bëni mirë. Do të ketë një shans të papritur për të shfaqur një aftësi për të cilën jeni krenarë.

Peshorja
Mund t’ju duhet të kërkoni këshilla profesionale për të marrë një vendim të rëndësishëm. Pasi të keni vendosur, qëndroni në këmbët tuaja. Nuk ka zgjidhje të shpejta për problemet dhe çështjet që shfaqen në lidhje me financiat dhe biznesit. Këto duhet të trajtohen me kujdes.

Akrepi
Një sfidë e madhe është përpara për një lider të ardhshëm. Ata do të zënë vendin e dikujt që ka bërë shumë gabime nga pakujdesia. Do të bëhet një njoftim së bashku me disa sugjerime se nga do të vijnë paratë për të nisur një projekt të madh.

Shigjetari
Dikush pret aq shumë nga ju, saqë nuk do të jetë kurrë i kënaqur me përpjekjet tuaja. Kur ta kuptoni këtë, mund të pranoni gjithashtu se është koha të largoheni. Do të ndiheni sikur keni përplasur kokën pas një muri me tulla në përpjekjet tuaja për të kënaqur disa njerëz.

Bricjapi
Duke e ditur se diçka po vjen, do të jeni të parët që do të merrni pjesë përpara se të tjerët të dëgjojnë për atë që po ndodh. Veprimi sipas një bakshishi të marrë do t’i hapë rrugën disa mundësive të reja emocionuese për të ardhmen.

Ujori
Nuk dëshironi që e gjithë dita të kalohet me punë dhe çështje të tjera të rënda. Ju po planifikoni të shkoni për vizitë tek një mik i cili ka lënë të kuptohet se ka diçka emocionuese për t’ju thënë dhe kjo është diçka që ata duan ta ndajnë personalisht me ju. Do të keni dëshirë të dini se çfarë po ndodh.

Peshqit
Konfuzioni në një marrëdhënie të ngushtë do t’ju shkëpusë mendjen nga puna. Nëse puna juaj përfshin punën me shifra ose detaje të sakta dhe të ndërlikuara, mos hezitoni t’i kërkoni një kolegu që të kontrollojë atë që po bëni. Këmbëngulni që të merrni mbështetjen që ju nevojitet sa më shpejt që të jetë e mundur nëse përballeni me një detyrë që nuk është e menduar vetëm për një person.

Related posts

Këto janë simptomat që paralajmërojnë për atak kardiak te femrat

Xh M

Në qytetin Chongqing, linja 2 e stacionit të metrosë “kalon” nëpër detin e luleve

Redaksia

Çdo ditë, qeni me padurim e pret postierin – videoja e rutinës së kafshës bëhet virale

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More