Agjencia Zhurnal.mk.

Hidheti shorti për Kupën e Mbretit, na presin përballje të nxehta

Është hedhur shorti për raundin e ardhshëm të Kupës së Mbretit në Spanjë, ku nuk kanë munguar çiftet interesante.

 

Në garë kanë mbetur 13 skuadra nga La Liga, dy nga La Liga 3 dhe një nga niveli i tretë.

Atlético Baleares, skuadra e nivelit më të ulët, do të përballet me Valencian në stadiumin e tyre. Na pret një derbi lokal ku Real Betis do të luajë me Sevillan.

Ndeshja më intersante pritet të jetë ajo mes Athletic Bilbaos dhe Barcelonës, ku skuadrat do të përballen me njëri-tjetrin në San Mamés.

Gjithashtu interesant do të jetë ndeshja mes Real Sociedad dhe Atlético Madrid .

Real Madridi do të përballet me Elchensi mysafir.

Fundjavën e ardhshme, 15 dhe 16 janar do të mbahet pesë nga tetë ndeshjet.

Elche-Real Madrid, Real Sociedad-Atletico Madrid dhe Athletic Bilbao -Barcelona do të zhvillohen më 19 dhe 20 janar për shkak të Superkupës së Spanjës.

Related posts

Chelsea me vështirësi fiton ndaj Zenitit, vendos goli i Romelu Lukakut

D V

Tifozët reagojnë ndaj klipit të ‘çmendur’, duke treguar se çfarë i bëri grushti i Deontay Wilder trupit të Tyson Fury

D V

Evra shokon botën e futbollit: Jam abuzuar seksualisht në moshën 13-vjeçare – momenti më i vështirë kur i tregova familjes

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More