Agjencia Zhurnal.mk.

Henry tenton të zbulojë se ku qëndron problemi i Messit te PSG

Thierry Henry ka analizuar situatën e Lionel Messit te Paris Saint-Germani, duke thënë se argjentinasi është i izoluar.

 

Duket se gjashtë herë fituesi i Topit të Artë nuk ka hasur në atë që ndoshta ka menduar, pasi nuk po arrin të gjejë rrugën deri tek goli.

Henry deklaroi se ish-bashkëlojtari i tij te Barcelona nuk ëhstë duke luajtur as në pozitën e tij ideale dhe kjo po e izolon atë.

“Messi është i izoluar, nuk po e ka topin në pronësi. S’do të thosha që është i pikëlluar, por ai është i izoluar. E preferoj më shumë në mes”, ka thënë legjenda e Arsenalit.

Ai vazhdon ende ta vë në pikëpyetje pozicionimin e argjentinasit nën trajnerin Mauricio Pochettino.

“Nuk mendoj se mund të bëjë ndryshim duke luajtur në të djathtë, por unë nuk kam detajet e sakta nga këndvështrimi taktik. Qartësisht kur ti qëndron lart nuk mund të kesh impakt. Rrjedhimisht do të ketë më pak topa në drejtim të tij”, ka shtuar Henry.

Ylli 34-vjeçar ende është në fazën e adaptimit në Ligue 1, teksa nuk shënuar ende gol aty në katër paraqitje deri tash. 

Related posts

Jo vetëm hero, por Edon Zhegrova ka shënuar një ‘perlë’, për t’ia fituar Baselit tre pikë

D V

Federata Franceze shqipton shumë dënime pas përleshjeve në ndeshjen mes Nice dhe Marseille në Ligue 1

D V

Salihamidzic ironizon me disa futbollistë të Bayernit: Janë te ne, por nuk kanë lidhje me sezonin e ri

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More