Agjencia Zhurnal.mk.

Helikopteri me zyrtarë brazilianë përplaset me kabllot elektrike, shpëtojnë mrekullisht

Disa zyrtarë brazilianë janë përfshirë në një aksident me helikopter të mërkurën në shtetin Minas Gerais.

 

Në një video tronditëse që qarkullon në internet shihet helikopteri që është ngatërruar me kabllot e linjave të energjisë elektrike. Në helikopter ndodheshin një deputet, një nënkryetar bashkie dhe dy të tjerë, përfshirë pilotin.

Përplasja ka shkaktuar flakë, i cili është vënë menjëherë nën kontroll nga zjarrfikësit. Të gjithë pasagjerët kanë mundur t’i shpëtojnë përplasjes me lëndime të lehta.

Related posts

Ukraina në NATO? – Moska paralajmëron konflikt të gjërë

Z.H

Hekurudha e shpejtësisë se lartë Xhakartë – Bandung,i jep më shumë hapsirë bashkëpunimit kino-indonezian

Xh M

Gjykata Ndërkombëtare Penale shpreh shqetësim për pushtimin rus

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More