Agjencia Zhurnal.mk.

HELICOBACTER PYLORI – Çfarë thonë qasjet bashkëkohore të terapisë

Gastritis është një inflamacion i mukozës së stomakut i shkaktuar nga bakteret e llojit Helicobacter apo nga sekretimi i tepërt i acidit gastrik.

 

Mund të shfaqet si një episod afatshkurtër ose si një çrregullim kronik. Simptomat mund të mungojnë, por kur janë të pranishme ato zakonisht paraqiten si dhimbje të barkut të sipërm.

HELICOBALANCE është një suplement dietik që përmban Pylopass ™ – probiotik të paaktivizuar Lactobacillus reuteri, i cili ka një efekt të dobishëm në trajtimin e gastritit të shkaktuar nga Helicobacter pylori. Lidhet me bakteret patogjene në stomak dhe ekskretohet me të jashtë trupit përmes sistemit të tretjes.

Pylopass ™ lidhet vetëm me H.pylori. Nuk ndikon në numrin e të ashtuquajturve “baktere të mira” dhe falë këtij veprimi ekuilibri i mikroflorës së zorrëve mbetet i pandryshuar. Për më tepër, produkti përmban një përqendrim të lartë të probiotikut të njohur Bifidibacterium animalis ssp.lactis BLC1. Kjo e bën atë ideal si shtesë e terapisë së trefishtë me antibiotikë në trajtimin e Helicobacter pylori.

HELICOBALANCE është një koncept unik i ndihmës së parë 2-në-1 për nivele të ngritura të Helicobacter pylori dhe një produkt i rëndësishëm për rikuperimin e mikroflorës së zorrëve që është sjellë në çekuilibër. Ul frekuencën dhe kohëzgjatjen e diarresë infektive.

Barnatorja DNA ANNI FARM ju këshillojnë në drejtim të trajtimit dhe parandalimit nga infeksione të vazhdueshme me Helicobacter pylori.

Helicobalance me bakterje të mira në luftë kundër Helicobacter pylori

HELICOBalans – Аптека ДНА Анни Фарм (annifarm.com.mk)

Related posts

Një erëz në kombinim me ujin është si një “shkop magjik” për shkrirjen e yndyrës, zvogëlon inflamacionin dhe kolesterinën!

D V

Nëse pini ujë të ftohtë në vapë, bëni një gabim të madh

D V

Ngrënia e këtyre llojeve të ushqimeve mund t’ju bëjë me ankth

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More