Agjencia Zhurnal.mk.

Hedhja e mjeteve piroteknike në fushë dhe ofendimet në kor nga tifozët, ky është vendimi i FFK-së për Llapin

Pas shqyrtimit komplet të materialit të siguruar nga zyrtarët e ndeshjeve dhe incizimeve televizive mori vendim të kërkohet deklaratë shtesë nga përfaqësuesi për siguri i Llapit, shkruan Gazeta Olle.

Ndaj Llapit u inicua procedurë disiplinore për shkak se tifozët e saj hodhën mjete piroteknike tymuese në fushë dhe ofenduan në kor skuadrën mysafire të Ballkanit.

Vendimi i plotë:

FC ”Llapi”. Në minutat 1 dhe 3, simpatizuesit vendas kanë hedhur mjete piroteknike tymuese
në afërsi të flamurit të kornerit, ndërkaq në minutat 50,54 dhe 80 kanë ofenduar në kor ekipin mysafir. Sipas raportit të delegatit të ndeshjes Llapi-Ballkani dhe xhirimeve televizive. Bazuar në nenin 32 paragrafi 1 të Rregullores disiplinore kërkohet deklaratë shtesë nga përfaqësuesi për siguri i FC “Llapi”. Afati datë 26.11.2021 ora 13:00.

/Gazeta Olle/

Related posts

Arsovska: Edukimi ekologjik i të rinjve është vendimtar për mbrojtjen e mjedisit jetësor

Xh M

Szunyog: Ta ruajmë paqen në Ballkanin Perëndimor

Xh M

Nesër mblidhet Këshilli i Sigurimit

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More