Agjencia Zhurnal.mk.

Harbin, burri gjigant i borës “debuton” për vitin 2021

Në një park muzikor të Harbinit në provincën Heilongjiang të Kinës Verilindore, një burrë dëbore 18 metra i gjatë “jep shfaqjen e parë” për vitin 2021.

 


Me një kapelë bardheblu, shall të kuq me vija të bardha dhe doreza blu, ky burrë gjigant bore është bërë një simbol mikpritës i vitit 2021.

Related posts

Berlini – adresa e preferuar për Uashingtonin

N E

Shtetasi gjerman dënohet me 10 vjet burgim për torturë në Siri

D V

Merkel takohet sot me liderët e Ballkanit Perëndimor

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More